Pereiti prie turinio
etaruj

Fotografuojam - kritikuojam

Rekomenduojami pranešimai

Na super nuotraukos, Labai, puiki kokybe to alyvos ziedelio ;) O kodel originali foto tokia tamsi gavosi :hm:

Na kokybė čia rožės sudėta sumažinta, nes realiai originalo dydis siekia apie 3,66MB (nors plakatus daryk, tik va tokiems išmatavimams px nežinau atitikmenų cm). O va kodėl tamsi - atleisk, nepasakysiu :geda: per mažai dar tame fotike gaudausi :doh: realiai nepasakyčiau, kad labai tamsi, bet kai yra palygint su autokontrastu paredaguota - tada atrodo žymiai tamsesnė :victory:

Tada dedu dar. Serentis, apkirptas su ta pačia programyte... spalvos ir kontrastai, kiek pamenu, neredaguotos. Kadangi dariausi ekranui, specialiai palikau kairį kraštą nenukirptą, kad ikonos nepasislėptų margumyne:

73482782.jpg

Originali foto (originali ižvaizda, ne dydis :geda: sumažinau)

99079209.jpg

Dalintis šiuo pranešimu


Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Tu saunuole iskarto kadruoji, o as vat nu niekaip negaliu priprasti iskarto tai daryt :hm:


DovanėlėVIP.gifmylimas%20autorius.gifzvaigzde.gifflow14.gif

Skaitome forumo taisyklės

Galima pamilti žmogaus sielą nepažinus jo kūno - Ir paskui išeiti iš proto, palietus mylimos sielos kūną

Dalintis šiuo pranešimu


Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose
Tu saunuole iskarto kadruoji, o as vat nu niekaip negaliu priprasti iskarto tai daryt :geda:

Ką reiškia - kadruoji? :hm: aš dar terminų nelabai žinau ;) Nusimanau tik tiek, kiek pačiupinėjau... ir tai nelabai giliai :geda:

Dalintis šiuo pranešimu


Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Grazi foto, Labai, bet man kazkodel sviesumo truksta :hm: Kazkodel gan tamsi atrodo, ar cia priklauso nuo dienos laiko, kada fotografavai, ar tiesiog nenaudojai blykstes ;)

Dalintis šiuo pranešimu


Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose
Grazi foto, Labai, bet man kazkodel sviesumo truksta :hm: Kazkodel gan tamsi atrodo, ar cia priklauso nuo dienos laiko, kada fotografavai, ar tiesiog nenaudojai blykstes ;)

Čia apie kurią foto? alyvą, rožę, serentį? Visos fotografuotos be blykstės, natūralioje saulės šviesoje. Macrosui su blicu retokai gražiai gaunasi bent jau man, dingsta ir natūralus spindesys, ir spalvos, dažnai išlenda šešėlių... dėl to stengiuosi su macrosu kaip ir nenaudot blico, geriau pašviesinu paskui kompe.

O gal kažkiek ir objektyvas turi įtakos, juk vidutiniokas, kur komplekte prie fotoaparato buvo...

Dalintis šiuo pranešimu


Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Labai,

pirma - siūlau, bent jau pradžioje išmokti puikiai įvaldyti fotoaparatą, ir daugiau pramokti, nes tas PS'o (photoshop'o) redagavimas gali viską sugadinti ;) Dauguma fotografų tau tai pasakys, patars :)

Antra, pakomentuosiu tavo alyvos žiedelio foto. Ši labiausiai 'užkabino' Labai gražios spalvos, kontrastas :) Bet, blaško antras planas (t.y. kitos gelytės) ir sunku suprasti, ką norėjai pavaizduoti ;) Gal būt norėtųsi ryškesnio pagrindinio žiedelio. :) Tai pat nepatiko, jog pagrindinis objektas centre. Reikia ieškoti sprendimų, tą patį kadrą perfotografuoti iš kelių pusių, su kita kompozicija, ir atrinkti pačią geriausą :)

Dėl kitų foto, paminėsiu tik vieną dalyką - nepatinka tas 'nukirpimas' ir pusė gėlės. ;)

 

Nebloga pradžia. :D Linkiu didžiausios fantazijos, kūrybinės laisvės, išmokti gražiai komponuoti, ir parinkti tinkamus nustatymus.

Sėkmės kūryboje! :victory:


ticker_by_jenny.png

1h3l1i1j17f54d8jdej1j496b69204b616c26233237393b6426233337313b.png

1h3l1i0j1043166j38j0j4d6973656920466c65722044656c616b7572.png

Dalintis šiuo pranešimu


Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Labai...šaunu jog klausi.....

Kaip minėjo Jenny, domėkis ir sužinosi daug paslapčių.... :hihihi:

Dabar mano nuomuonė, fotošopas nėra blogai ypač kai aplinkybės tikrai pakiša koją....Fotoaparatas ir kompas fotografijoje pasidarė įprastas darbo įrankis....Nuotraukos tikrai nesugadinsi, jei pasidarysi po kelias kopijas ir jas varijuotai redaguosi, pasilikdama originalą palyginimui ir archyvui....be to objiektyvai gali būti ne itin skaidrūs ir šviesūs, kad nuotraukos gautusi šviesios, kampinė saulė( su savo blyksniais, jei nėra blendos ant ojiektyvo)....valio yra fotošopas .... :gele:

Rožė...atšviežinai kontrastu....ok...gražu , balta, galėtų būti ryškus viduriukas. Dabar rožė, kaip portretas be akių.... :) Tarp kitko man tie kampiniai kirpimai, patinka, ypač rudos gėlytės.... :victory: Taip sknt skonio reikalas.....mhm.... :victory:

Alyva....liuks.....aplink lengvas blūras, žiedas nukirtstas, ec...kertam po kompanijai ir apatinį žiedlapį, lygsvarai išlaikyti....ryškinam viduriuko akutę....berods kalba ta alyva..sako žiūrėkite į mane..... :gele: tuo pačiu ir iš centro pasitraukė...

984f1e7ad76c.jpg

Dalintis šiuo pranešimu


Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Ruda gėlytė....Kampinis kirtimas man liuks.... :hihihi: Gal dar pažaisti, dėl sąžinės ramumo,koks kirpimas geriau...bet tokie variantai gražu....

Pilno žiedelio variantas, ...gal blaško gelsvos kitų gėlyčių žiedelių dėmelės, bet jas galima užretušuoti, juk nepulsi gazone aplink gėles skinti, kad jų nesimatytų,..... :victory: traukiam vos į šoną, kad nepūpsotu centre( nors kartais centrinis didelis ryškus žiedas gražiai atrodo) ir vos pakeliam kontrastą...( jei fotkinta ne saulėtą dieną, fokė gali būti tamsoka)....

34417f249254.jpg

Trijų ketvirčių taisyklę pasižiųrėk čia...

Dalintis šiuo pranešimu


Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose
Labai,

pirma - siūlau, bent jau pradžioje išmokti puikiai įvaldyti fotoaparatą, ir daugiau pramokti, nes tas PS'o (photoshop'o) redagavimas gali viską sugadinti Dauguma fotografų tau tai pasakys, patars

Antra, pakomentuosiu tavo alyvos žiedelio foto. Ši labiausiai 'užkabino' Labai gražios spalvos, kontrastas :doh: Bet, blaško antras planas (t.y. kitos gelytės) ir sunku suprasti, ką norėjai pavaizduoti Gal būt norėtųsi ryškesnio pagrindinio žiedelio. Tai pat nepatiko, jog pagrindinis objektas centre. Reikia ieškoti sprendimų, tą patį kadrą perfotografuoti iš kelių pusių, su kita kompozicija, ir atrinkti pačią geriausą :doh:

Dėl kitų foto, paminėsiu tik vieną dalyką - nepatinka tas 'nukirpimas' ir pusė gėlės.

 

Nebloga pradžia. :victory: Linkiu didžiausios fantazijos, kūrybinės laisvės, išmokti gražiai komponuoti, ir parinkti tinkamus nustatymus.

Sėkmės kūryboje! :victory:

Dėkui :) šiuo atveju įvardinsim taip: fotoaparatą įvaldyt pilnai sunkiai sekasi, nes esu iš tokių žmonių, kur geriau kartą kas nors parodytų, negu tris perskaityčiau... todėl visi tie nustatinėjimai kol kas man prastai sekasi :) Dėl alyvos - niu nelabai gavosi iš kitų žiedų ištraukt, tiesiai ant šakos fotografavau :) O ir fotoaparatas buvo su "auto"fokusu - skaitmeninis dar. Nelabai ką prisižaisi... Dėl centro - į šoną būtų nesigavę, nes ėjo macro linzė papildomai, ir aplinkui centrą viskas išsilieja. Nebent kirpt. Bet čia originali nuotrauka, ir ją pilnai užpildo žiedas... :)

 

Labai...šaunu jog klausi.....

Kaip minėjo Jenny, domėkis ir sužinosi daug paslapčių.... :

Dabar mano nuomuonė, fotošopas nėra blogai ypač kai aplinkybės tikrai pakiša koją....Fotoaparatas ir kompas fotografijoje pasidarė įprastas darbo įrankis....Nuotraukos tikrai nesugadinsi, jei pasidarysi po kelias kopijas ir jas varijuotai redaguosi, pasilikdama originalą palyginimui ir archyvui....be to objiektyvai gali būti ne itin skaidrūs ir šviesūs, kad nuotraukos gautusi šviesios, kampinė saulė( su savo blyksniais, jei nėra blendos ant ojiektyvo)....valio yra fotošopas ....

Rožė...atšviežinai kontrastu....ok...gražu , balta, galėtų būti ryškus viduriukas. Dabar rožė, kaip portretas be akių.... :victory: Tarp kitko man tie kampiniai kirpimai, patinka, ypač rudos gėlytės.... :flowers: Taip sknt skonio reikalas.....mhm....

Alyva....liuks.....aplink lengvas blūras, žiedas nukirtstas, ec...kertam po kompanijai ir apatinį žiedlapį, lygsvarai išlaikyti....ryškinam viduriuko akutę....berods kalba ta alyva..sako žiūrėkite į mane..... tuo pačiu ir iš centro pasitraukė...

Dėkui už komentarus :) Rožės ir man pačiai norėtųsi kitaip sufokusuotos, bet ėjau paskubom, be stovo ir pučiant vėjui, todėl džiaugiausi nors tokia kokybe... nes pastoviai nušokdavo fokusas absoliučiai, vos papūtus vėjui <_< o už komplimentus alyvai dėkui, jau minėjau, kad ten dirbta su skaitmeniniu ir be normalaus fokusavimo :)

Ruda gėlytė....Kampinis kirtimas man liuks.... Gal dar pažaisti, dėl sąžinės ramumo,koks kirpimas geriau...bet tokie variantai gražu....

Pilno žiedelio variantas, ...gal blaško gelsvos kitų gėlyčių žiedelių dėmelės, bet jas galima užretušuoti, juk nepulsi gazone aplink gėles skinti, kad jų nesimatytų,..... :flowers: traukiam vos į šoną, kad nepūpsotu centre( nors kartais centrinis didelis ryškus žiedas gražiai atrodo) ir vos pakeliam kontrastą...( jei fotkinta ne saulėtą dieną, fokė gali būti tamsoka)....

Trijų ketvirčių taisyklę pasižiųrėk čia...

Su kirpimais šiek tiek žaidžiau ir daugiau, tiesiog nesukėliau, nes internetas paskutiniu metu streikuoja. Rožę pasidariau pusiau, kad tiktų ant dviejų monitorių, su serenčiu irgi šiek tiek. Šviesint galėjau, bet būtent patiko tamsesnis :)

O va kraštus retušuoti nemoku - kažkada turėjau PS, bet man per sudėtingas :) lengviau 5 kitas programas išmoksiu, negu su grafinėm programom dirbt :lol: nors šiaip su kompu netgi labai draugauju :)

 

Dėkui už komentarus visus, bandysim tobulėt... ir gal vėl reikės PS bandyt susimest...

Dar šį bei tą turiu iš macro... bet net nepatogu tiek daug kraut savo vienos :blush:

Dalintis šiuo pranešimu


Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

smagu, kad atsiranda daugiau fotografuojanciu, pritariu etaruj komentarams. fokusas nusokes beveik visose nuotraukelese, o del to, kad nuotraukos tamsios, pabadyk pareguliuoti ekspokorekcija, tuetu padeti

Dalintis šiuo pranešimu


Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose
smagu, kad atsiranda daugiau fotografuojanciu, pritariu etaruj komentarams. fokusas nusokes beveik visose nuotraukelese, o del to, kad nuotraukos tamsios, pabadyk pareguliuoti ekspokorekcija, tuetu padeti

Kad aš suprasčiau kas ta ekspokorekcija, ir kur ją fotoaparate redaguoti... pajudint bandau kažką, bet eksperimento būdu labai sunku išsiaiškint, kam kas skirta ir kokiu būdu geriau naudot :)

Anyway, labai ačiū už idėjas :hm:

Dalintis šiuo pranešimu


Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

na ir as idesiu savo foto.... ka manot, mergaites?

 

DSC_0031p.jpg

 

DSC_0031px.jpg

 

DSC_0462.jpg

 

 

DSC_0774.jpg

 

DSC_183.jpg

 

DSC_185.jpg

 

DSC_1139.jpg


azen2.png

 

ok23.gif

Dalintis šiuo pranešimu


Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Susikurkite paskyrą arba prisijunkite, jei norite komentuoti

Komentuoti gali tik registruoti nariai

Susikurkite paskyrą

Prisijunkite prie mūsų bendruomenės.

Užsiregistruoti

Prisijungti

Turite paskyrą? Prisijunkite.

Prisijunkite dabar

×
×
  • Sukurti naują...

Svarbi informacija

Informuojame, kad šiame puslapyje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su Privatumo politika.